Search

Comments

You are here:American Cars»Cars' Index»Buick»Buick Dream Cars»1954 Buick Landau
Sunday, 29 June 2014 17:04

1954 Buick Landau

Car Biography

 

    Ten show car był zbudowany na bazie modelu Roadmaster i był reminiscencją klasycznych nadwozi landau z lat trzydziestych XX wieku.

    Przedział kierowcy był wykończony niebieską skórą i przedzielony elektryczną szybą z przedziałem pasażerskim. Tylny przedział był wykończony beżową skórą i dywanikami. Uwagę zwracają skórzane pasy na klapie bagażnika i dachu, który był otwierany hydraulicznie. Koło zapasowe ulokowano w schowku za tylnym zderzakiem. Autorem był Harry Bentley Bradley.

    Samochód był wystawiany na wystawach Motorama w 1954 roku w miastach San Francisco, Los Angeles i Chicago. Po zakończeniu corocznego cyklu Motoramy, samochód miał zostać zezlomowany, jednak ówczesny prezes Buicka, Harlow Curtice, używał go jako samochodu służbowego. Buick woził także innych oficjeli na terenie Nowego Jorku. Po przejściu Curtice'a na emeryturę, samochód miał ponownie zostać przeznaczony do zezłomowania, jednak w porę odkupił go jeden z menedżerów Buicka. Obecnie auto należy do prywatnego kolekcjonera z Florydy.

    Zdjęcia pochodzą ze zbiorów GM Photo Store i Conceptcarz.

  • 54buicklandau

  • landau54d

  • landau54

  • landau54c

  • landau54a

  • landau54b

  • 1954_buick_landau

Simple Image Gallery Extended

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.Basic HTML code is allowed.

Site Info

miejsce, gdzie miłośnicy motoryzacji amerykańskiej znajdą coś dla siebie: zdjęcia, anegdoty, broszury, dane techniczne, humor, przydatne adresy i linki. Bawcie się dobrze!

the place is intended for afficionados of American motoring. You find everything here: photos, anecdotes, brochures, technical data, fun stuff, useful addresses and website links. Have fun!!

Interesting Websites