Comments

You are here:American Cars»Cars' Index»F»Flajole»1955 Flajole Forerunner
Saturday, 19 May 2012 09:38

1955 Flajole Forerunner

Car Biography

 

William Flajole przed swoim dziełem

Flajole Forerunner 1955

    William Flajole zbudował niezwykły samochód. Nazwa auta pochodzi od nazwiska konstruktora. Samochód z założenia nie był przeznaczony do seryjnej produkcji, miał jedynie ukazać możliwości designu.

    Współczesne gazety i specjalistyczne magazyny rozpisywały o zmodyfikowanym podwoziu Jaguara XK-120. Nie wzmiankowały natomiast o tylnym panelu z pleksiglasu filtrującym promienie ultrafioletowe i fale podczerwieni. Panel można było odsunąć w przypadku słonecznej pogody.

    Pan Flajole był inżynierem i designerem w firmie Nash, a nastepnie w American Motors. To on zaprojektował eksperymentalnego Nasha NXI, które później wprowadzono do produkcji seryjnej pod nazwą Nash Metropolitan.

    Magazyn Motor Life odnotował, że W. Flajole wydał na to 8 tysięcy dolarów z własnej kieszeni i poświęcił siedem tysięcy godzin pracy, by w całości zbudować Forerunnera. Samochód istnieje do dzisiaj.

Waga: 2107 kg
Silnik: Jaguar 6-cylindrowy, górnozaworowy, pojemność 210 cali sześciennych, wiercenie/suw: 3.27 x 4.17 stopień sprężania 8.0:1, moc 190 KM przy obrotach 5500 na minutę
skrzynia: 4-biegowa mechaniczna
rozstaw osi: 100 cali
producent: William Flajole, Detroit, Michigan

  • flajole
  • flajole1

Simple Image Gallery Extended

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.Basic HTML code is allowed.

Interesting Websites