Search

Comments

You are here:American Cars»Cars' Index»Chrysler»Chrysler Dream Cars»1941 Chrysler Thunderbolt
Friday, 30 December 2011 23:32

1941 Chrysler Thunderbolt

 

   Większość ludzi pamięta Alexa Tremulisa jako legendarnego projektanta Tuckera Torpedo z 1948 roku, jednak mało kto pamięta, że zaprojektował on także przepięknego Chryslera Thunderbolt z 1940 roku zbudowanego na ramie Chryslera Crown Imperial.

  Tremulis, który pracował wcześniej w firmach Crosley i American Bantam pod koniec lat 30-tych, powrócił potem do firmy Briggs Body Works w celu stworzenia tego samochodu na zamówienie Chryslera. Przy projektowaniu Tremulis współpracował z Ralphem Robertsem. Podobnie jak w przypadku faetonów Newporta, też zbudowano pięć egzemplarzy Thunderbolta. Każdy z Thunderboltów był pomalowany w innym kolorze.

  Auto nazwane "Samochodem Przyszłości" miało nadwozie z aluminium. Samochód mogący pomieścić dwie osoby posiadał mechanizm chowający elektrycznie dach do bagażnika. Auto nie miało klamek w drzwiach, otwierało się je bowiem poprzez naciśnięcie guzika (pushbutton). Nawet szyby boczne były otwierane hydraulicznie.

  Całkowicie zakryty przód i tył nadwozia były zupełnie nowatorskim pomysłem. Chowane światła przednie, anodyzowane elementy nadwozia z aluminium oraz skórzane wnętrze nadawało autu wrażenia całkowicie "skloszowanego". Wóz był napędzany ośmiocylindrowym rzędowym silnikiem o mocy 143 KM.

  Do dzisiaj przetrwały cztery egzemplarze Thunderboltów. Jeden z nich można zobaczyć na stałej wystawie samochodów w Muzeum Waltera P. Chryslera w Auburn Hills w stanie Michigan.

  Prezentowany czerwony egzemplarz należał do samego projektanta Ralpha Robertsa. Na ostatnim zdjęciu projektant stoi przy wozie. W samochodzie jego Żona i Matka.

  Prezentowane tu zdjęcia pochodzą z serwisów Carnewscafe.com, CleanMPG.com, Coachbuild.com, Flickr.com, SportsCarMarket.com, StyleForum.Net, Tamsoldracecarsite.net.

  • carnewscafecomthunderbolt

  • cleanmpgcomthunderbolt

  • coachbuildicomthunderbolt

  • flickrthunderbolt

  • sportscarmarketcomthunderbolt

  • styleforumnetthunderbolt

  • tamsoldracecarsitenetthunderbolt

  • thunderbolt

  • thunderboltralphroberts

Simple Image Gallery Extended

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.Basic HTML code is allowed.

Site Info

miejsce, gdzie miłośnicy motoryzacji amerykańskiej znajdą coś dla siebie: zdjęcia, anegdoty, broszury, dane techniczne, humor, przydatne adresy i linki. Bawcie się dobrze!

the place is intended for afficionados of American motoring. You find everything here: photos, anecdotes, brochures, technical data, fun stuff, useful addresses and website links. Have fun!!

Interesting Websites