Comments

You are here:American Cars»Cars' Index»F»Finch»1906 Finch Limited
Tuesday, 22 September 2015 22:56

1906 Finch Limited

CALIFORNIA, USA

Car Story

    Jest to dzieło pana Edwarda Fincha. Finch był inżynierem i konstruktorem tego samochodu. Razem ze swoim teściem założyli firmę Pungs-Finch Auto & Gas Engine Company z siedzibą w Detroit.
    Firma produkowała mocne automobile z nietypowymi silnikami gazowymi. Samochód Finch był bardzo zaawansowanym technicznie samochodem, któremu należy poświęcić dłuższą uwagę. Ten pięcioosobowy tourer o rozstawie osi 106 cali zwraca uwagę przede wszystkim z powodu silnika. Jest to silnik górnozaworowy czterocylindrowy o pojemności 8652 ccm (650 cali sześciennych). Prawdopodobnie jest to najwcześniejszy przykład silnika ze spalaniem półkolistym. Moc silnika pozwalała na rozpędzenie automobilu do 55 mil na godzinę (!). Mówimy o samochodzie z 1906 roku (!!)
    Pojazdy wyjeżdżające zza bram rodzinnej fabryczki Pungs-Fincha były marki Pungs-Finch, w dodatku były dwuosobowymi runaboutami, zaś Finch jest osobną marką, w dodatku jest dużym tourerem.
     Automobil Finch Limited został odkryty przez Henry'ego Austina Clarka, właściciela Long Island Auto Museum. Do dziś zachował się w jednym jedynym egzemplarzu i jest atrakcją wielu konkursów samochodów zabytkowych.

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.Basic HTML code is allowed.

Interesting Websites