Search

Comments

You are here:American Cars»Cars' Index»Pontiac»Pontiac Dream Cars»1970 Pontiac CF428 Coggiola
Thursday, 19 September 2013 21:57

1970 Pontiac CF428 Coggiola

Car Biography

    Paul Farago, z urodzenia Włoch, z wyboru mieszkaniec Detroit, utalentowany mechanik i designer, kierowca rajdowy i budowniczy aut, był inżynierem w koncernie Chryslera i przyjacielem Virgila Exnera.

    Farago nadzorował konstruowanie i wykonawstwo dream carów Chryslera powstających we współpracy z włoską Ghia na przełomie lat 50-tych i 60-tych. Założył nawet spółkę Dual Motor Company w Detroit, która wytwarzała słynne samochody Dual-Ghia.

    W 1969 roku zaprojektował i zbudował ten koncepcyjny samochód na bazie i podzespołach Pontiaka Grand Prix by zaprezentować możliwości i jakość wykończenia włoskiej firmy Carrozzeria Coggiola, która uczestniczyła w budowie tego niezwykłego auta. Farago uczestniczył między innymi w pracach nad wyśmienitym autem Maserati Ghibli. Wpływ tego ostatniego wozu widać choćby po długiej masce i krótko ściętym bagażniku. Wloty powietrza na skraju maski zamykały się automatycznie po przekroczeniu prędkości 40 mil na godzinę w celu lepszej aerodynamiki.

 • coggiolacf428

 • farago

 • farago1

 • farago3

 • farago4

 • faragofajny

Simple Image Gallery Extended

1 comment

 • Comment Link Andrew Thursday, 19 September 2013 22:17 posted by Andrew

  dodany nowy profil i nowe zdjęcia.
  The next car profile was added with some new photos.

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.Basic HTML code is allowed.

Site Info

miejsce, gdzie miłośnicy motoryzacji amerykańskiej znajdą coś dla siebie: zdjęcia, anegdoty, broszury, dane techniczne, humor, przydatne adresy i linki. Bawcie się dobrze!

the place is intended for afficionados of American motoring. You find everything here: photos, anecdotes, brochures, technical data, fun stuff, useful addresses and website links. Have fun!!

Interesting Websites