Search

Comments

You are here:American Cars»Cars' Index»Chevrolet»Chevrolet Dream Cars»1964 Chevrolet Corvette Rondine
Wednesday, 18 September 2013 13:45

1964 Chevrolet Corvette Rondine

Car Biography

    Ten pokazowy samochód został zbudowany przez Pininfarinę na podwoziu Stingraya z 1963 roku. Nadwozie zaprojektował Tom Tjaarda, rodowity Amerykanin, kóry pracował dla Pininfariny od 1959 roku. W tym czasie wytwórcy samochodów przechodzili na podwozia samonośne. Corvetta z tworzywa sztucznego była popularna wśród tunerów i kustomizerów. I Pininfarina też nie był wyjątkiem. Nadwozie odznacza się elegancją, a wiele rozwiązań stylistycznych znalazło się potem w seryjnym modelu Fiata 124.
 
   Rondine przez cały czas należała do Pininfariny i była pokazywana publicznie bardzo rzadko. Sytuacja zmieniła się niedawno, kiedy to Pininfarina ku zaskoczeniu wszystkich postanowił ją sprzedać. Firma aukcyjna Barrett Jackson sprzedała samochód za cenę przekraczającą 1,6 miliona dolarów (nie licząc opłat i prowizji).
 
   Część zdjęć pochodzi ze strony Conceptcarz.com.
 

1 comment

  • Comment Link Andrew Wednesday, 18 September 2013 14:39 posted by Andrew

    Pięęęęęękny samochóóóóóód!
    Preeeeeeetty caaaaaaaaar!!

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.Basic HTML code is allowed.

Site Info

miejsce, gdzie miłośnicy motoryzacji amerykańskiej znajdą coś dla siebie: zdjęcia, anegdoty, broszury, dane techniczne, humor, przydatne adresy i linki. Bawcie się dobrze!

the place is intended for afficionados of American motoring. You find everything here: photos, anecdotes, brochures, technical data, fun stuff, useful addresses and website links. Have fun!!

Interesting Websites